بگذار صد گل بشگفد

دو همصدای دیگراز سرزمین های غربت 

 دو رادیوی انترنتئ دیگری هم در قطار رسانه های شنیدارئ فارسی زبانان افزوده شد: 

 " رادیو آوای فارسی" و " رادیو کوچه".

رادیوآوای فارسی

رادیو آوای فارسی ، اولین رادیوی فارسی زبان هند است که یکشنبه شبها ها از ساعت ١٠:١٠شب به وقت هندوستان از شهر حیدر آباد نشر می شود.  رادیو آوای فارسی را میتوان به ساعت ٨:١٠ به وقت ایران و ٩:١٠ بوقت افغانستان و ٩:۴٠ شب به وقت تاجیکستان از طریق انترنت شنید.

در پیشگفتار نخستین نسخۀ آزمایشئ رادیو آوای فارسی چنین آمده است:

" رادیو آوای فارسی حاصل تلاش گروهی است که برای درهم شکستن ملال زندگئ روزمره آماده و پخش می گردد و در حال حاضر رادیویی است غیر انتفاعی . قصد داشتیم در کنار پر کردن وقت عزیزان شنونده در راستای محور فرهنگ نیز گام هایی  هر چند ابتدایی برداشته باشیم. رادیو آوای فارسی با بهره گیری از استعداد ها و یارئ فارسی زبان های ایرانی و افغان و تاجیک در شبه قاره ی هند بی شک لحظه هایی به یاد ماندنی خلق خواهد کرد."

رادیو رنگین کمان به مثابه نخستین رادیوی انترنتئ افغان های کانادا این اقدام نیک فرهنگیان فارسی زبان را برای ایجاد یک چنین رسانه ی جمعی می ستاید و برای دست اندر کاران آن پیروزی های بیشتری را آرزومی کند.

 نشانئ رادیو آوای فارسی  :

www.radioavayefarsi.blogfa.com

رادیو کوچه

 صدای نخستین قدم های رادیو کوچه را از کوچه پسکوچه های غربت شنیدیم . رادیو کوچه به یارئ فرهنگیان همزبان ایرانی از امریکا به نشر می رسد.

 بریده هایی از نوشته ی دست اندر کاران رادیو کوچه را چنین می خوانیم:

"کوچه ، رسانه ای است که با همت گروهی از روزنامه نگاران آزادو دانش آموختگان در حوزۀ روزنامه نگارئ نو در آگست سال ٢٠٠٩ میلادی پس از هشت ماه تلاش برای راه اندازی و آماده سازئ فنی فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرد.پخش زندۀ برنامه های رادیئی "رادیو کوچه" عصر روز گذشته یکم دسامبر برابر با دهم آذر ماه، از ساعت 16 بوقت تهران آغاز شد. برنامه های این رادیو بصورت روزانه است. این رادیو به خبر های روز ،هنر ، موسیقی ، فرهنگ و اندیشه خواهد پرداخت"

رادیو رنگین کمان ضمن شادباش به گردانندگان" رادیو کوچه "، پیروزی های بیشتری را به همه  همکاران کوچه بویژه به سردبیر جوان و آگاه  این رادیو ، آقای" اردوان روزبه" آرزو می کند.

برای شنیدن صدای گام های استوار رادیو کوچه، از این کوچه گذرکنید:

www.radiokoocheh.com

/ 1 نظر / 58 بازدید
محسن

سلام یک سر به وبلاگم میزنی تازه ساختم خیلی غریبه [گریه] بعد نظرتونو درباره قالبم هم بگین و مهمترین موضوع یک موضوعی امشب شنیدم تو هیئت تو وبلگم گذاشتم مطلبه اخرم حتما بخونین نظرتونو میخوام بدونم خیلی برام مهمه راستی بیا مثل زنجیر باشیم بهم سر بزنیم همش مثل یک رفیق در ضمن اگه حاظری تبادل لينک کنيم خبرم کن خدا به همرات يک چيزی که خيلی واسم مهمه صبر کن قشنگ عکس های وبلاگم باز بشن مخصوصا اون عکس های اخر ميخوام نظرتو دربارش بدونم ژس عجله نکن چون مهمه نظرت يا علی